AL MAR Knives

Filter produktov

Dostupné veľkosti

Zobrazenie
Listovať 1 do 1 z 1
Zoradiť
Zobrazit
81,50 € s DPH
Dostupnosť: Na sklade

Mini S.E.R.E. 2020 ™ je svetovo uznávaný ako jeden z najsilnejších existujúcich taktických nožov. Dnešné aktualizované modely, ktoré pôvodne navrhli Al Mar a plukovník Nick Rowe začiatkom 80. rokov 20. storočia pre školu S.E.R.E. v USA, sú silnejšie a ľahšie - najprepracovanejšie verzie, aké sme kedy vytvorili. Mini S.E.R.E. 2020 ™ má klasickú konštrukciu  a  ľavý / pravý obojstranný klip na nosenie, ktorý poskytuje diskrétne prenášanie a poskytuje taký výkon, aký potrebujete v skutočnom svete.

Sme oficiálny predajca nožov AL MAR KNIVES ,čo Vám zaručuje originalitu a medzinárodnú záruku.
Celková dĺžka :178 mm
Dĺžka čepele : 76 mm
Hmotnosť : 87 g
Materiál čepele : 8Cr13MoV (56 HRC)
Materiál rukoväte :  Olive Drab Green FRN
Uzatvorenie: Liner Lock/ Spring Assisted Flipper
Made in China
8Cr13MoV – čínská nerezová ocel, ktorá je kalená na 56 až 58 HRC a používá sa tam, kde sú vysoké požiadavky na houževnatost a odolnosť čepele. Je často prirovnané k oceli AUS-8, ale má větší obsah uhlíka.
e.

Al Mar sa narodil v Spojených štátoch ako dieťa čínskym prisťahovalcom. Pôsobil v rezervnej jednotke špeciálnych síl a dobrovoľne sa prihlásil do služby v armáde špeciálnych síl armády Spojených štátov, známej tiež ako „zelený baret“ pre vojnu vo Vietname. Po práci vo Vietname pracoval v oddelení nožov v Gerber® Legendary Blades pod Petrom Gerberom a tam pracoval ako vedúci dizajnu nožov.
V roku 1979 Al Mar založil spoločnosť AL MAR® Knives. Z dôvodu svojho pôsobenia ako odborník na bojové umenia a člena Zelených bariet bola väčšina jeho nožov pôvodne vyvinutá pre policajné sily a armádu. Slávny nôž S.E.R.E. (Survive-Escape-Resist-Evade) - Prežiť-Utiecť-Brániť sa-Vyhnúť sa zajatiu -  bol prvým nožom, ktorý prijal plukovník špeciálnych síl Nick Rowe pre školiteľskú školu S.E.R.E. v Camp McCall v Severnej Karolíne.
Al Mar bol členom Asociácie špeciálnych síl, členom Asociácie špeciálnych operácií a zástupcom šerifa rezervy. Bol nominovaný časopisom Fighting Knives Magazine aj do Siene slávy časopisu Blade. Al Mar zomrel na aneuryzmu v roku 1992.
Spoločnosť AL MAR® Knives potom prevzal Gary Fadden. Začiatkom roku 2019 spoločnosť oznámila, že práva na ochranné známky spoločnosti AL MAR® Knives boli predané spoločnosti Edge Technologies LLC, Maryland, USA, kde bude naďalej fungovať ako samostatná značka. Sám Fadden sa stal členom predstavenstva novej spoločnosti.
Na výstave Show 2020 v Las Vegas boli predstavené prvé modely nožov od spoločnosti AL MAR® Knives, ktoré predstavujú všetky existujúce klasiky predchádzajúcej produktovej rady. Ďalšie modely budú nasledovať neskôr v tomto roku. Nové výrobné miesto bolo premiestnené do Číny, čo viedlo k veľmi dobrému pomeru cena / výkon pre značku noža.
Nový vlastník John Anthon urobí všetko, čo je v jeho silách, aby zachoval kvalitu a dizajn tejto značky.