Nôž - Case TecX® Brute Gut Hook Folding Hunter

Nôž - Case TecX® Brute Gut Hook Folding Hunter

SKU CA75693- T0085.0G

Výrobca W.R.Case & Sons co. USA

Nôž - Case TecX® Brute Gut Hook Folding Hunter Materiál čepele : AUS-8 Stainless Materiál rukoväte : Black Laminate Brute Pattern Stamp : T0085.0G ►TOVAR SKLADOM ◄

39,99 € s DPH

Množstvo

Home Page  SMKW
Zatvárací nôž TecX® je súčasťou rodiny Brute. Jedná sa o vysoko kvalitný nôž, ktorý má štýlový moderný dizajn skonštruovaný z prvotriednych materiálov pre dlhú životnosť. Tento nôž, navrhnutý a vyrobený pre zákazníkov, ktorí hľadajú dokonalý úžitkový nôž, má širokú škálu aplikácií, ako sú lov, rybolov,kempingy, outdoorové aktivity alebo každodenné úlohy. Tento typ je vybavený mechanizmom aretácie vložky pre pohodlné otvorenie jednou rukou. Zámok vložky sa otvára prostredníctvom napnutej kovovej vložky vo vnútri rukoväte. Otvorenie čepele aktivuje zámok a odomknutie sa dosiahne umiestnením palca na prednú časť vložky a zatlačením doľava, čím sa čepeľ uvoľní. To umožňuje ľahké otváranie a zatváranie jednou rukou. Čepeľ Gut Hook na tomto odolnom skladacom noži sa bežne používa na poľovnú divú zver, vyvrhovanie alebo porciovanie. Gumová rukoväť Micarta na tomto noži navyše poskytuje vynikajúcu priľnavosť vo vlhkých podmienkach a je tvarovaná tak, aby sa pohodlne zmestila do ruky. Funkcia Clip  umožňuje ľahký prístup. Táto oceľ vyrobená z nehrdzavejúcej ocele AUS-8 je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele s vysokým obsahom chrómu v Japonsku a poskytuje neuveriteľnú odolnosť proti hrdzi, zvýšenú retenciu hrán a trvanlivosť. Pohodlne sa dodáva v škatuli. Tento nôž TecX má obmedzenú doživotnú záruku, ktorá chráni pred chybami vo výrobe a materiáloch. Vyrobené v Číne podľa štandardov kvality W.R. Case & Sons.

Sme oficiálny predajca nožov W.R.Case & Sons co. USA ,čo Vám zaručuje originalitu a medzinárodnú záruku.

Dĺžka zatvoreného noža:  127 mm
Dĺžka čepele : 86,9 mm
Hmotnosť : 150,25 g
Materiál čepele : AUS-8 Stainless
Materiál rukoväte : Black Laminate Brute - tento  materiál je mimoriadne odolný a chráni pred opotrebovaním.
Poistka : Liner Lock
Púzdro : Ballistic Nylon
Oceľ AUS 8 - je martenzitická nerez oceľ, ktorá sa nachádza ľahko pod klasickou oceľou 440C a má uhlík-chrómový pomer 0,57/13% v austenitu, ktorý vzniká pri teplote 1100 °C. Jej tvrdosť je pri kaleniu do oleja a následnom žíhaniu na 150 °C na úrovni 62 až 63HRC. Praktické skúsenosti s aplikáciou možno nájsť u takých firiem ako Spyderco, Case aj nožiarov jednotlivcov.  Oceľ AUS 8 môžeme zaradiť priamo medzi ocele 12C27 a 13C26, resp. 8C13CrMoV a to hlavne s ohľadom na zliatinový pomer uhlík/chróm a austenitizačnú teplotu 1100 °C. Tvrdosť a odolnosť proti korózii je ale mierne lepšia. U ocele AUS 8 je nezabudnuteľnou výhodou predovšetkým ľahké brúsenie a relatívne dobrá stabilita ostria, ktorá je daná podielom karbidov v štruktúre ocele.

W. R. Case & Sons Cutlery Company je americký výrobca vysoko kvalitných ručne vyrábaných nožov, ktorých životnosť trvá celé generácie.
Korene spoločnosti siahajú až do roku 1889, keď bratia Case - William Russel (W.R.), Jean, John a Andrew - začali predávať ručne vyrábané nože z krytého vozu v severnom štáte New York.
Unikátny identifikačnýsystém, ktorý sa používa na pečiatky na systéme ostrenia nožov od prvých dní spoločnosti, upevnil značku Case ako najvyhľadávanejšiu zberateľskú značku v priemysle.
Kvalita začína od 125 montážnych úkonov na ručnej výrobe jediného noža. Skúsení remeselníci vyrábajú rukoväte nožov z neobvyklých materiálov, ako je napríklad brazílska hovädzia kosť alebo bizónový roh, až po ťažké suroviny, ako sú ružové drevo, perlete a jelenie parožie. Kovy ako mosadz, nikel a striebro vytvárajú vrcholy každého modelu noža a dodávajú konštrukcii nielen tvar a krásu, ale aj nadčasovú životnosť.

SKU CA75693- T0085.0G

Výrobca W.R.Case & Sons co. USA

Kategórie produktu NOŽE-KNIVES-KÉSEK, W.R.CASE & Sons Co., TecX®