Nôž - Case United States Marine Corps (USMC) Knife

Nôž - Case United States Marine Corps (USMC) Knife

SKU CA00334-021205003344

Výrobca W.R.Case & Sons Co. a ZIPPO Co.

Nôž - Case United States Marine Corps (USMC) Knife - Hunter USMC® Materiál čepele : 1095HCS Materiál rukoväte : koža ►TOVAR SKLADOM ◄

119,00 € s DPH

Množstvo

Home Page  SMKW
Nôž Case USMC je legendárny model, ktorého počiatky siahajú do druhej svetovej vojny. Týmto modelom boli vybavené jednotky USMC (United Sates Marine Corps), takže kvôli veľkému dopytu boli s týmto poverení rôzni americkí výrobcovia nožov.
Tento nôž USMC® je súčasťou prezentačných nožov Case. Kolekcia prezentačných nožov obsahuje mimoriadne ručne vyrobené nože s pevnou čepeľou, z ktorých každý je ideálny ako darček, špeciálne udalosti, zbierky a displeje.
USMC® je autentická reprodukcia prototypu námornej pechoty Spojených štátov predložená ozbrojeným silám. Mimoriadna pamiatka, USMC ® má čepeľ zo začiernenej uhlíkovej ocele a rukoväť z drážkovanej kože. Zahŕňa puzdro z pravej kože na uloženie a ochranu noža. Je pohodlne zabalený v dvojdielnej prezentačnej krabici. Vyrobené v Bradforde, PA, USA z domácich a dovážaných materiálov.

Sme oficiálny predajca nožov W.R.Case & Sons co. USA ,čo Vám zaručuje originalitu a medzinárodnú záruku.

Dĺžka  noža : 308 mm
Dĺžka čepele : 180 mm
Hmotnosť : 290 g
Materiál čepele : 1095 HCS Černená čepeľ 1095 z uhlíkovej ocele
Materiál rukoväte :  Drážkovaná koža - Charakteristické drážky v tejto koženej rukoväti pripomínajú pôvodnú výrobu z doby druhej svetovej vojny.
Púzdro : kožené

W. R. Case & Sons Cutlery Company je americký výrobca vysoko kvalitných ručne vyrábaných nožov, ktorých životnosť trvá celé generácie.
Korene spoločnosti siahajú až do roku 1889, keď bratia Case - William Russel (W.R.), Jean, John a Andrew - začali predávať ručne vyrábané nože z krytého vozu v severnom štáte New York.
Unikátny identifikačnýsystém, ktorý sa používa na pečiatky na systéme ostrenia nožov od prvých dní spoločnosti, upevnil značku Case ako najvyhľadávanejšiu zberateľskú značku v priemysle.
Kvalita začína od 125 montážnych úkonov na ručnej výrobe jediného noža. Skúsení remeselníci vyrábajú rukoväte nožov z neobvyklých materiálov, ako je napríklad brazílska hovädzia kosť alebo bizónový roh, až po ťažké suroviny, ako sú ružové drevo, perlete a jelenie parožie. Kovy ako mosadz, nikel a striebro vytvárajú vrcholy každého modelu noža a dodávajú konštrukcii nielen tvar a krásu, ale aj nadčasovú životnosť.

SKU CA00334-021205003344

Výrobca W.R.Case & Sons Co. a ZIPPO Co.

Kategórie produktu NOŽE-KNIVES-KÉSEK, W.R.CASE & Sons Co. a ZIPPO Co., CASE - s pevnou čepeľou