Nôž - Fällkniven RL1ey - Elforyn Super Tusk

Nôž - Fällkniven RL1ey - Elforyn Super Tusk

SKU FNRL1EY-7340101502311

Výrobca FÄLLKNIVEN

Nôž - Fällkniven RL1ey Typ ocele : Elmax Steel Tvrdosť: 61-62 HRC· Materiál rukoväte : Elforyn Super Tusk Púzdro : koža ►TOVAR SKLADOM◄

192,75 € s DPH 257,00 € s DPH

Množstvo

Kategórie produktu NOŽE-KNIVES-KÉSEK, FÄLLKNIVEN

Jednoduché, čisté línie - je to RL1 jednoduchosť dizajnu. Minimálne poľovníkom sa páči, keď nôž zostáva ostrý a dnes je to prášková oceľ, pokročilá legovaná oceľ a veľmi špeciálne metódami kalenia, ktoré používame pri vývoji čepele noža, ktorá je pevná a ostrá. Jednoduché, čisté línie, dobrá hranová oceľ, bezpečné zaistenie čepele. Konvexná hrana je však pre tento nôž RL1 jedinečná, ale má svoje vysvetlenie. Tento typ hrany je starý najmenej tisíc rokov a vysvetlenie spočíva v tom, že to bola najsilnejšia a zároveň najostrejšia hrana, ktorá sa v tej dobe dala na okrajových nástrojoch vyrobiť. Len s industrializáciou boli ploché čepele možné hromadne vyrábať a to je dnes prevládajúci výrobný spôsob pri brúsení hrany. Výsledkom je, že v 20. storočí konvexný tvar čepele takmer zmizol. Začiatkom roku 2000 som tento tvar ostria znova predstavil svojim výrobcom v Japonsku a dnes je to koncept, ktorý je naším štandardom v našich nožoch s pevnou čepeľou. RL1 je skladací nôž, ktorý má od samého začiatku profil čepele drop point s konvexným ostrím a je tak unikátnym umeleckým dielom na svetovom trhu. K tomu sme pridali zámok čepele, ktorý považujem za najsilnejší/najbezpečnejší na svete, takzvaný liner-lock, kde je časť vnútornej konštrukcie držadla zložená za zadnou časťou čepele, keď je čepel úplne predĺžená. Ďalší detail, ktorý nemusí byť viditeľný, je malá gulička na zaisťovacej vložke, ktorá sa po zapustení čepele sklopí do vybrania na čepeli a zabráni vyklopeniu čepele bez ďalších okolkov. Výroba zámku s vložkou nie je taká náročná, ale ak nie ste veľmi opatrní a neviete, čo robíte, môže to všetko skončiť hroznou nehodou. Preto sa niekedy stretnete s modelmi skladacích nožov s extra uzamykacím krúžkom, to znamená, že výrobca nebol schopný zaistiť 100% bezpečný zámok. Výhodou starostlivo vyrobeného skladacieho noža s vložkou a zámkom je otvorenosť dizajnu, nôž sa bude ľahko udržiavať v čistote, nie sú tam žiadne zákutia, kde by sa mohla hromadiť špina a prach a ktoré môžu vyradiť bezpečnostný systém. Neexistujú žiadne pružiny, ktoré by sa mohli zlomiť, žiadne priestory, ktoré by bolo možné naplniť pieskom, pôdou alebo snehom a ktoré by mohli spôsobiť zlyhanie blokovania. Jednoduchosť je opäť tým najdôležitejším faktorom, aby zamykanie fungovalo. A uľahčiť to je mimoriadne náročné a vyžaduje si skúsenosti a znalosti, ktoré na toľkých miestach na svete neexistujú. Skutočne bezpečný skladací nôž s zámkom vložky je teda ťažké nájsť, o tom vedia len najlepší výrobcovia.
Úprava možná Skrutka čepele je závitová a dôvodom je, že by ste ako používateľ mali byť schopní nastaviť, s akou zotrvačnosťou by mala byť čepeľ zložená dovnútra a von. Na oboch stranách čepele sú dve okrúhle teflónové vrstvy, ktoré zaisťujú pohodlný chod čepele a v prípade potreby ich možno v budúcnosti vymeniť. Teraz vyzývam nikoho, aby okamžite začal s nastavovaním čepele, ale dajte nožu niekoľko mesiacov predtým, ako sa pokúsite upraviť činnosť čepele. Akonáhle sa torxová matica vytiahne z pôvodnej polohy, musíte znova pridať nejaký závitový zámok, aby sa zabránilo samovolnému odskrutkovaniu alebo utiahnutiu. V každom prípade sú všetky skrutky a vzdialenosti k dispozícii na kúpu ako náhradné diely pre prípad, že by ste o niečo prišli.
Základný model RL1di má váhy držadiel v púštnom železnom dreve a pokiaľ ide o ošetrenie tohto exotického druhu dreva, rád by som poukázal na výrobky na báze ľanového oleja. Akýkoľvek štandardný lesk na drevo je dostatočne dobrý, chráni drevo pred zmrštením a pred vodou. Koniec koncov, drevo je živý materiál a mení sa, ak je vystavené dlhodobému suchu alebo vode. Drevo z púštneho železa je tvrdé a ťažké natoľko, že sa potápa vo vode s hustotou 1,2 kg/dm3. Drevo, ktoré používame, nie je kryté ochranou CITES. Rovnako ako všetky druhy dreva, môže mať rôznu farbu, od svetlo hnedej po tmavú, žilkované drevo alebo rovné vlákna a všetko medzi tým. Tie s rovnými vláknami sú v skutočnosti najsilnejšie.
RL1ey je nádherne krásna verzia tohto jemného skladacieho noža s unikátnym materiálom rukoväte nazývaným elforyn, ktorý napodobňuje pravú slonovinu, ale nekrčí sa tak ľahko a je tiež legálne ho používať. Ošetríte tento materiál riedkym bezfarebným olejom, ale inak nie je potrebná žiadna iná starostlivosť, ako udržať nôž čistý a ostrý.
 Legálne nosiť? Vždy hovorím, že ak nosíte skladací nôž, je to čistý, mestský spôsob, ako nosiť nôž. Ak ho budete mať aj v tenkom koženom puzdre, ochránite nôž pred škrabancami od iných predmetov, ktoré si strčíte do vrecka. Zamyslite sa nad tým, kam nôž nosíte, aby ste neporušili predpisy, ktoré platia pre nože na verejnom mieste v krajine, v ktorej žijete.
 Prášková oceľ Elmax patrí k tomu najlepšiemu, čo existuje Vybrali sme elmax z niektorých prirodzených dôvodov, jednak preto, že je to švédska, dobre vyvinutá a starostlivo testovaná prášková oceľ, a jednak preto, že táto oceľ je veľmi vhodná pre čepele nožov. Problém bol v nájdení optimálnej metódy kalenia, ale s dobrou spoluprácou s Uddeholm Sweden, popredným svetovým výrobcom nástrojovej ocele (už 350 rokov), sme boli schopní vyvinúť metódu kalenia a popúšťania. Všetko je riadené počítačom a nič nie je ponechané na náhodu, všetky šarže sú testované na kontrolu kvality. Všetky čepele sú napríklad ochladené na mínus 195 stupňov Celzia, aby sa z každého listu dosiahol maximálny výkon. Testovali sme túto elmaxovú oceľ za najťažších možných okolností a skutočne - podarilo sa nám vytvoriť značky na okraji po dychtivom sekaní s F1x/elmax v suchom dubu a popole. Neboli však väčšie ako desatina milimetra a ľahko sme to napravili čerstvým diamantovým brúsnym kameňom! Veríme teda v túto oceľ a plánujeme ju v budúcnosti stále viac používať. Elmax je nehrdzavejúci, nehrdzavie Elmax je nehrdzavejúca oceľ, tj. Oceľ, ktorá „menej špiní“, a to znamená, že na čepeli sa môžu objaviť tmavé škvrny, tiene alebo póry, ak ju vystavíte soli, krvi, organickým kyselinám atď. A nôž uskladníte v znečistenom stave. podmienky vo vlhkom priestore. Elmax nehrdzavie, ak s nôžom budete zaobchádzať rovnako ako so svojou zbraňou, teda ak ste lovec. Čistý a suchý nôž nehrdzavie! Ak žijete v blízkosti pobrežia postriekaného soľou, môžete čepeľ ošetriť prípravkom Marine TufCloth.. Niekoľko dobrých rád Na záver niekoľko jednoduchých rád, ako používať tento nôž: Dúfam, že si nikto nemyslí, že nôž bude použitý na štiepanie palivového dreva. Nie, skladací nôž je určený na jemnú prácu a zachováva si tvar a funkciu, ak ho používate s rozvahou, nikdy nevystavujte svoj RL1 silnému fyzickému namáhaniu. Jedná sa o obojručný, neagresívny zatvárací nôž, ktorý vám pri správnom použití a správnom použití bude dobre slúžiť, kým budete žiť. Naučte sa brúsiť nôž ručne na extra jemnom diamantovom brúsnom kameni alebo pomocou pravej keramickej brúsky. Ostrý nôž je bezpečný na používanie.


Sme oficiálny predajca nožov FÄLLKNIVEN,čo Vám zaručuje originalitu a medzinárodnú záruku.

Hmotnosť noža: 73 g
·         
Celková dĺžka:  165 mm
·        
Dĺžka čepele: 70 mm
·        
Hrúbka čepele: 3 mm
·         
Typ ocele: 
Elmax Steel        
Tvrdosť: 61-62 HRC
·         
Materiál rukoväte :  
Elforyn Super Tusk
 Púzdro :  koža


Nože Fällkniven vyrába Švédska nožiarska spoločnosť rovnakého názvu, ktorá bola založená v roku 1984 Petrom Hjortbergerom. Prvé nože Fällkniven začali vyvíjať v roku 1987, vtedy  svoje produkty začali aj vyvážať. Pri výrobe nožov Fällkniven vychádzajú zo svojich loveckých a rybárskych tradícií , taktiež z niekoľkoročnej spolupráce aj s inými výrobcami a hlavne udržiavaním úzkeho vzťahu so zákazníkmi. Vysoké nároky spoločnosť Fällkniven kladie na preverenú kvalitu výrobkov.  Presne vedia čo nože Fällkniven vydržia, pretože sú vedecky verifikované na Univerzite technológie v Lulea. Spoločnosť Fällkniven dodáva nože na prežitie pre švédsku armádu a od roku 2000 dodávajú nože Fällkniven F1 a nože Fällkniven S1 aj pre posádky letectva U.S. Marine, U.S Naval a Švédske kráľovské letectvo a Švédsky kráľovský dvor. Základné ocele ktoré využívajú pri výrobe nožov Fällkniven sú oceľ VG-10 a oceľ 3G. Nože Fallkniven dosiahli celosvetového uznania pre ich optimálny výkon a bezkonkurenčnú životnosť.

SKU FNRL1EY-7340101502311

Výrobca FÄLLKNIVEN

Kategórie produktu NOŽE-KNIVES-KÉSEK, FÄLLKNIVEN